CZY MOŻLIWY JEST MONTAŻ OKNA NA MROZIE?

Z pracami remontowo-budowlanymi bywa często tak, że lubią się przedłużać choć planujemy je dość skrupulatnie. Często zdarza się tak, że chcielibyśmy zamknąć dom w stanie surowym na zimę i wstawić okna i drzwi. Ale co zrobić, gdy zima nas już zastała, mrozy zaczynają coraz bardziej doskwierać a ekipa remontowa czeka na Twoje polecenie: wprawić czy nie wprawić okna?

Wielu z nas zastanawiało się podczas budowy, czy można jeszcze cokolwiek zdziałać przy budowie domu nawet w temperaturach ujemnych.

Oczywiście nie polecamy tynkowania, malowania i innych prac, w których produkty zawierają wodę.

Nieco inaczej jest natomiast z montażem okien. Oczywiście najlepiej wprawianie okien zostawić sobie na cieplejsze dni (okna drewniane nie lubią wilgoci a tym bardziej mrozu). Jednakże okazuje się, że montaż okien PCV można przeprowadzić jeśli temperatura w ciągu dnia nie przekracza -5 a w nocy – 10 stopni Celsjusza. Brzmi to rzeczywiście trochę jak science-fiction ale jest możliwe dzięki specjalnym zimowym pianom montażowym.  Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, iż niskie temperatury wydłużają czas obróbki utwardzonej pianki, która na mrozie najzwyczajniej w świecie dłużej schnie.

Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, iż PCW na dużym mrozie staje się kruche i może skutkować pęknięciami profilu w czasie transportu, wyładunku lub co gorsze w trakcie montażu.

Wszystko jest możliwe, gdy tylko chcesz – nawet montaż okna na mrozie. Weź jednak pod uwagę ryzyko, które może kosztować Cię uszkodzenie na mrozie okna PCV.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Inne posty

Zobacz więcej postów

Scroll to Top