JAK ZAMASKOWAĆ PŁYTKIE ZARYSOWANIA I GŁĘBOKIE BRUZDY W KOLOROWEJ RAMIE OKIENNEJ?

Obecnie na rynku dostępne są okna PCV w bogatej kolorystyce profili począwszy od palety RAL po okleiny drewnopodobne lub stylizowane na metaliczne matowe lub z połyskiem.

Kolor profili uzyskuje się na dwa różne sposoby – poprzez obklejenie specjalną okleiną oraz przez barwienie PCW jeszcze na etapie wylewania do formy.

Rama okienna zabarwiona naturalnie jest bardziej odporna na zarysowania i każde drobne uszkodzenie nie jest widoczne. Inaczej sprawa ma się do okien, których ramy są obklejane. Wszelkie rysy, które znajdują się na ramach szczególnie w ciemnej kolorystyce są widoczne gołym okiem i nie prezentują się zbyt dobrze.

Na szczęście każde drobne zadrapania da się wyretuszować za pomocą specjalnych mazaków (korektorów) w kolorze odpowiadającym okleinie w oknie.

Przy bardzo głębokich uszkodzeniach (5-7 mm) zaleca się ich wypełnianie z użyciem specjalistycznych wosków technologicznych. Na polskim rynku dostępne są 2 rodzaje wosków akrylowych – miękkie i twarde. Zabieg rekonstrukcji uszkodzeń mechanicznych rozpoczynamy od rozgrzania i roztopienia wosku i nakładania go metodą na gorąco w miejsca zarysowań.

Po wypełnieniu bruzdy kolejnym etapem jest maskowanie wosku za pomocą wspomnianego korektora w odpowiedniej kolorystyce.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Inne posty

Zobacz więcej postów

Scroll to Top